Код: 0013/1

17-ОН прогестерон

Рівень 17-оксипрогестерону є одним з маркерів при встановленні діагнозу

Синтезується в невеликих кількостях яєчниками під час фолікулінової фази, потім його концентрація зростає в лютеїновій фазі і залишається постійною протягом цієї фази. Якщо запліднення не відбувається, рівень гормону зменшується і, навпаки, при імплантації заплідненої яйцеклітини жовте тіло продовжує секретувати 17-оксипрогестерон. Під час вагітності рівень підвищений. Циркулює в крові як у вільному, так і в зв'язаному стані (в основному, з альбуміном і транскортином). Є попередником кортизолу і андростендіону (який перетворюється в тестостерон і естрадіол).

Рівень 17-оксипрогестерону є одним з маркерів (разом з рівнями кортизолу та андростендіону) при встановленні діагнозу ВДКН, зумовленої недостатністю 21-гідроксилази (основна форма адреногенітального синдрому) або 17-гідроксилази.

Зниження активності 21-гідроксилази призводить до обмеження можливості перетворення 17-оксипрогестерону в кортизол, замість цього він накопичується і направляється в цикл біосинтезу андрогенів. В результаті, великі кількості андрогенів можуть викликати важку прогресуючу вірилізацію, починаючи з фетального періоду і дитинства. Крім того, недостатнє вироблення кортизолу призводить до розвитку глюкокортикоїдної недостатності, клінічні прояви якої будуть залежати від рівня недостатності ферменту і вимагають замісної глюкокортикоїдної терапії. Через відносно високу частоту розповсюдженості цього захворювання і його важкості в деяких країнах введена програма скринінгу крові новонароджених на 17-оксипрогестерон.

Моніторинг концентрації цього гормону необхідний при замісній стероїдній терапії. Крім того, дослідження 17-оксипрогестерону у відповідь на парентеральне введення синтетичного АКТГ проводять для підтвердження передбачуваного діагнозу «часткового» дефіциту 21-гідроксилази, як можливої причини жіночого гірсутизму і безпліддя.Всі ці та інші обстеження Ви можете пройти на базі наших лікувально-діагностичних центрів ТзОВ «Румед-Т». Адже лише у нас всі аналізи виконуються на місці за 1 день, що гарантує високу якість обстеження! Наше високоточне УЗД обладнання допоможе доповнити загальну діагностику. А наші лікарі зможуть встановити діагноз та приступити до процесу лікування.

Пам'ятаймо, що рання діагностика дозволить Вам вчасно виявити захворювання та , при комплексному підходу до лікування, пришвидшить процес одужання та подолання даної проблеми!

1. Лікувально-діагностичний центр «Румед-Т» (центральна лабораторія):

  • м. Тернопіль бул. Дмитра Вишневецького буд. 1, приміщення 53
  • Тел.: (0352) 40-11-17
  • Тел. моб.: (098) 055-43-68
  • Тел. моб.: (095) 830-29-84

2. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:

  • м.Тернопіль, вул.Шашкевича,3 (двір "Старої піцерії")
  • Тел. моб.: (097) 060-49-22

3. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:

  • м.Тернопіль, вул.Р.Купчинського, №14 (міська поліклініка №2)
  • Тел. моб.: (068) 842-76-00
230.00 грн.