Підшлункова залоза є незамінним органом тіла.Як дізнатися про проблеми з підшлунковою залозою?

Підшлункова залоза є незамінним органом тіла.Як дізнатися про проблеми з підшлунковою залозою?
За даними досліджень, 80% випадків захворювання підшлункової залози пов’язані, в першу чергу, з камінням у жовчному міхурі та нездоровий спосіб життя. Каміння у жовчному міхурі, наприклад, блокує канали та не дозволяє підшлунковій залозі виконувати її функції.

Підшлункова залоза є незамінним органом тіла. Знання симптомів поганого функціонування підшлункової залози може допомогти вам у деяких випадках передбачити або запобігти більш серйозним проблемам. Панкреатит змінює багато травних функцій та іноді його пов’язують з неправильним харчуванням. Далі ми пояснимо більш детально.

Підшлункова залоза розташована позаду шлунку і відповідає за вироблення ферментів, таких як інсулін і глюкагон, наприклад. Вони необхідні для перетравлювання і потрапляють до тонкої кишки. Звідти вони сприяють синтезу їжі. Зміни в цьому органі можуть спровокувати достатньо серйозні наслідки. Ці ж ферменти можуть навіть обернутися проти підшлункової залози і в кінці кінців атакувати її.

Як дізнатися про проблеми з підшлунковою залозою?

1. Біль

Біль з’являється у верхній частині живота і позаду шлунку. Пам’ятайте, що цей дискомфорт з’являється лише на лівому боці, під ребрами, де вам починає пекти.

Цей біль може відчуватись більше одразу після прийому їжі або навіть випивши. І стає навіть більш вираженим, якщо ви з’їли їжу з високим вмістом жиру.

Цей біль може початися наступного дня після прийому їжі, може тривати кілька днів, і навіть збільшитися інтенсивність.

Біль стає більш інтенсивним, коли ви лежите горілиць. Підшлункова залоза відчуває тиск і біль стає гострішим.

Біль поширюється з-за спини або позаду лівої лопатки.

2. Лихоманка

Ферменти, які атакують підшлункову залозу, викликають запалення і, як наслідок, вас може лихоманити. Коли ви відчуваєте біль або дискомфорт, не забудьте поміряти температуру. Якщо ваша температура підвищується на кілька градусів, зверніться до лікаря. Ваш лікар єдиний, хто може дати кваліфіковану допомогу та відповісти на ваші запитання. Іноді симптоми можуть бути спричинені іншими умовами.

3. Нудота

Нудота може спричинити блювоту, а може й ні. Коли відбуваються зміни у травній системі, їжа не може добре переварюватись і виникає запалення підшлункової залози, що супроводжується дискомфортом.

4. Головний біль

Відчуття втоми, роздратованість, труднощі в концентрації уваги і раптові головні болі є нормальним явищем при проблемах з підшлунковою залозою. Всі ці симптоми виникають через те, що імунна система піддається атаці і наслідки відчуваються одразу.

5. Втрата ваги

Якщо у вашому організмі неправильно синтезується їжа, ви не будете отримувати належні поживні речовини, тому що підшлункова залоза руйнується власними ферментами, або може бути заблокована камінням жовчного міхура. Для людей, які страждають від хвороби підшлункової залози, втрата ваги, при тих самих звичках харчування, є нормальним явищем.

6. Тахикардія

У вас прискорений серцевий ритм, ви швидко втомлюєтесь і дихаєте швидше. Це відбувається тому, що ваше тіло слабшає, імунна система більше не має достатньо енергії, і це змушує серце дихати швидше.

Найважливішим у процесі боротьби із захворюванням – це рання та вчасна діагностика.

Для діагностики стану підшлункової залози необхідно:

 • Загальний аналіз крові
 • Біохімічний аналіз крові
 • Раково-ембріональний антиген ( СЕА / РЕА )
 • Онкомаркер підшлункової залози( СА 19-9)
 • Альфа амілаза
 • Діастаза сечі
 • Узд органів черевної порожнини
 • Консультація терапевта

Всі ці та інші обстеження Ви можете пройти на базі наших лікувально-діагностичних центрів ТзОВ «Румед-Т». Адже лише у нас всі аналізи виконуються на місці за 1 день, що гарантує високу якість обстеження! Наше високоточне УЗД обладнання допоможе доповнити загальну діагностику. А наші лікарі зможуть встановити діагноз та приступити до процесу лікування.

Пам'ятаймо, що рання діагностика дозволить Вам вчасно виявити захворювання та , при комплексному підходу до лікування, пришвидшить процес одужання та подолання даної проблеми!

1. Лікувально-діагностичний центр «Румед-Т» (центральна лабораторія):

 • м. Тернопіль бул. Дмитра Вишневецького буд. 1, приміщення 53
 • Тел.: (0352) 40-11-17
 • Тел. моб.: (098) 055-43-68
 • Тел. моб.: (095) 830-29-84

2. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:

 • м.Тернопіль, вул.Шашкевича,3 (двір "Старої піцерії")
 • Тел. моб.: (066) 237-03-15
 • Тел. моб.: (097) 060-49-22

3. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:

 • м.Тернопіль, вул.Р.Купчинського, №14 (міська поліклініка №2)
 • Тел. моб.: (068) 842-76-00
 • Тел. моб.: (095) 929-47-29