Ліпаза - фермент, що синтезується в підшлунковій залозі.

Ліпаза - фермент, що синтезується в підшлунковій залозі і виділяється в дванадцятипалу кишку, бере участь у розщепленні жирів їжі. При запаленні підшлункової залози цей фермент потрапляє в кровотік.

Дуже важливий для діагностики захворювань рівень саме підшлункової ліпази, але поставити точний діагноз тільки по такому аналізу крові складно - в перший день загострення панкреатиту ліпаза підвищується помірно і тільки на третій день можна виявити серйозну активність ферменту. Так, якщо ураження підшлункової залози супроводжується появою набряків, рівень ліпази знаходиться в межах норми, якщо у пацієнта геморагічний панкреонекроз (одне з ускладнень гострого панкреатиту), то кількість ліпази буде перевищувати норму в три і більше разів. А якщо у людини жирової панкреонекроз, то значного підвищення рівня ліпази не буде.

Несприятливим вважається прогноз ураження підшлункової залози, якщо рівень ліпази підвищений в 10 і більше разів, і якщо за три дні він не знизиться до триразової норми.

Підвищена активність ліпази зберігається зазвичай протягом 3-7 днів з початку запалення, а відновлюватися рівень ліпази починає тільки через 7-14 днів.

Показання для призначення

1. Діагностика захворювань підшлункової залози (панкреатит, новоутворення та ін.).
2. Захворювання кишківника, печінки.
3. Захворювання, що супроводжуються порушенням обміну речовин, особливо ліпідів (ожиріння, цукровий діабет, подагра).

Аналіз на ліпазу ви можете пройти у Лобораторії "Румед-Т"

Всі ці та інші обстеження Ви можете пройти на базі наших лікувально-діагностичних центрів ТзОВ «Румед-Т». Адже лише у нас всі аналізи виконуються на місці за 1 день, що гарантує високу якість обстеження! Наше високоточне УЗД обладнання допоможе доповнити загальну діагностику. А наші лікарі зможуть встановити діагноз та приступити до процесу лікування.

Пам'ятаймо, що рання діагностика дозволить Вам вчасно виявити захворювання та , при комплексному підходу до лікування, пришвидшить процес одужання та подолання даної проблеми!

1. Лікувально-діагностичний центр «Румед-Т» (центральна лабораторія):
  • м. Тернопіль бул. Дмитра Вишневецького буд. 1, приміщення 53
  • Тел.: (0352) 40-11-17
  • Тел. моб.: (098) 055-43-68
  • Тел. моб.: (095) 830-29-84
2. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:
  • м.Тернопіль, вул.Шашкевича,3 (двір "Старої піцерії")
  • Тел. моб.: (097) 060-49-22
3. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:
  • м.Тернопіль, вул.Р.Купчинського, №14 (міська поліклініка №2)
  • Тел. моб.: (068) 842-76-00
4.Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:
  • м. Ужгород, вул.Боженка, №2-4
  • Тел.моб.: (095) 925 84 73