Які симптоми порушення гормональної функції? Обов'язково потрібно здати кров на лабораторні дослідження при:
- нерегулярному менструальному циклі, занадто рясних кровотечах або болісних відчуттях;
- неплідді або невиношуванні вагітності, зниженні лібідо;
- погіршенні стану шкіри та волосся, появі прищів, вугрів чи надмірного оволосіння;
- зайвій вазі.
Основні жіночі гормони:
Естрадіол: головний жіночий гормон краси. Під його впливом формуються вторинні статеві ознаки, жіночна фігура та голос, ніжна шкіра та м’яке волосся. Бере участь в регуляції менструального циклу, контролює обмінні процеси в кістковій тканині, підтримує гарний настрій і лібідо.
ФСГ (фолікулостимулюючий гормон): гормон гіпофізу. Найвищий рівень спостерігається у першій половині циклу. Сприяє утворенню і дозріванню яйцеклітин, впливає на формування фолікула. Визначення рівня ФСГ - одне з головних досліджень для виявлення патологій репродуктивної системи у жінок.
ЛГ (лютеїнізуючий гормон): гормон гіпофізу. Стимулює вироблення прогестерону, забезпечує овуляцію і утворення жовтого тіла.
Прогестерон: синтезується в яєчниках, корі надниркових залоз, жовтим тілом і плацентою під час вагітності. Це – унікальний жіночий гормон, він готує ендометрій до прикріплення яйцеклітини, сприяє збереженню вагітності.
Пролактин: гормон гіпофізу. Забезпечує нормальну роботу репродуктивної системи. Підвищення рівня пролактину є однією з гормональних причин непліддя у жінок.
Не менш важливими для оцінки стану жіночої репродуктивної системи є такі гормони:
Тестостерон: незважаючи на те, що в жіночому організмі утворюється дуже невелика кількість цього гормону, він відіграє важливу роль в роботі яєчників, регуляції метаболізму, імунітету, статевій поведінці. Підвищення рівня тестостерону може призвести до порушення менструального циклу, надмірного оволосіння, вугрів, себорейного дерматиту.
Антимюллерів гормон: Рівень цього гормону відображає кількість антральних фолікулів, від чого залежать шанси на успішне зачаття. Помірне підвищення АМГ характерне для синдрому полікістозних яєчників, а значне – може свідчити про гормонально активну пухлину яєчника.
Всі ці та інші обстеження Ви можете пройти на базі наших лікувально-діагностичних центрів ТзОВ «Румед-Т». Адже лише у нас всі аналізи виконуються на місці за 1 день, що гарантує високу якість обстеження! Наше високоточне УЗД обладнання допоможе доповнити загальну діагностику. А наші лікарі зможуть встановити діагноз та приступити до процесу лікування.
Пам'ятаймо, що рання діагностика дозволить Вам вчасно виявити захворювання та , при комплексному підходу до лікування, пришвидшить процес одужання та подолання даної проблеми!
1. Лікувально-діагностичний центр «Румед-Т» (центральна лабораторія):
- м. Тернопіль вул.Шашкевича,3
- Тел.: (0352) 40-11-17
- Тел. моб.: (098) 055-43-68
- Тел. моб.: (095) 830-29-84
2. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:
- м.Тернопіль, (двір "Старої піцерії")
- Тел. моб.: (066) 237-03-15
- Тел. моб.: (097) 060-49-22
3. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:
- м.Тернопіль, вул.Р.Купчинського, №14 (міська поліклініка №2)
- Тел. моб.: (068) 842-76-00
- Тел. моб.: (095) 929-47-29
4.Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:
- м. Ужгород, вул.Боженка, №2-4
- Тел.моб.: (095) 925 84 73