ПЛР HLA B27 головний комплекс гістосумісності людини

ПЛР HLA B27 головний комплекс гістосумісності людини
ПЛР. HLA D27 має велике значення в ранній діагностиці та виборі тактики лікування при ряді аутоімунних захворювань.

Антиген HLA-B27 є молекулою головного комплексу гістосумісності 1-го класу - MHC-I (MHC-major histocompatibility complex), розташованого на короткому плечі хромосоми 6 і кодує молекулярні структури системи HLA (лейкоцитарні антигени людини).

Антиген HLA-B27 виявляють при ревматоїдному артриті, псоріатичному артриті, хронічних запальних захворюваннях кишечника, що протікають із сакроілеїтом і спондилітом, увеїті і реактивному артриті інфекційного генезу. В якості інфекційних тригерів передбачаються Klebsiella pneumoniae, Salmonella, Yersinia, Shigella, Chlamidia trachomatis. З виявленням антигену HLA-B27, також асоціюється група захворювань, при яких уражаються не тільки периферичні суглоби, але і крижово-клубове зчленування, хребет за типом анкілозуючого спондилоартриту.

Ці захворювання часто супроводжуються розвитком грізних ускладнень у вигляді периферичних артритів, офтальмопатій, уражень сечостатевого тракту, кишечника і шкіри. За сучасними уявленнями роль антигену HLA-B27 полягає в презентації Т-клітинам артрітогенного пептиду, що викликає аутоімунну відповідь, спрямовану проти власних тканин організму.

Показання для призначення

1. Діагностика анкілозуючого спондилоартриту (хвороби Бехтерева), необхідність його виключення у хворого, родичі якого страждають цим захворюванням.

2. Диференційна діагностика при ревматоїдному артриті, неповній формі синдрому Рейтера (без уретриту або увеїту), синдромі Рейтера з важкою формою артриту та ін. артритах.

3. Прогнозування більш важкого перебігу суглобового синдрому у носіїв генетичного маркера HLA-B27.

У Лабораторії "Румед-Т" ви можете пройти аналіз ПЛР HLA B27 головний комплекс гістосумісності людини

Пам'ятаймо, що рання діагностика дозволить Вам вчасно виявити захворювання та , при комплексному підходу до лікування, пришвидшить процес одужання та подолання даної проблеми!

1. Центральна лабораторія «Румед-Т»:
  • м.Тернопіль, вул.Шашкевича,3
  • Тел.: (0352) 40-11-17
  • Тел. моб.: (098) 055-43-68
  • Тел. моб.: (095) 830-29-84
2. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:
  • м.Тернопіль, вул.Шашкевича,3 (двір "Старої піцерії")
  • Тел. моб.: (097) 060-49-22
3. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:
  • м.Тернопіль, вул.Р.Купчинського, №14 (міська поліклініка №2)
  • Тел. моб.: (068) 842-76-00
4.Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:
  • м. Ужгород, вул.Боженка, №2-4
  • Тел.моб.: (095) 925 84 73