Код: 0027а

Бета- 2 мікроглобулін

Бета-2 Мікроглобулін - низькомолекулярний білок (11800Да), що наявний на поверхні ядровмісних клітин у якості легкого ланцюга антигена головного комплексу гістовмісності – HLA. Хоча цей білок наявний на всіх клітинах, рівень його у крові відображає, головним чином, клітинний обіг та проліферацію лімфоцитів, у яких він представлений у великій кількості. У дорослих людей швидкість продукування цього білка відносно постійна. Елімінується із крові бета-2 мікроглобулін у нирках, де він підлягає фільтрації, а потім – практично повній реабсорбції та катаболізму в проксимальних канальцях нирок.

У нормі в сечі виявляються лише слідові кількості бета-2 мікроглобуліну. Період його напівжиття у плазмі – 107 хвилин.

Рівень бета-2 мікроглобуліну в крові зростає при нирковій недостатнсті (зниженні ниркового кліренсу). При ушкодженні клітин проксимальних канальців внаслідок захворювання нирок, лікарської інтоксикації, токсичного впливу важких металів та ін. екскреція бета-2 мікроглобуліну із сечею зростає. Тому визначення бета-2 мікроглобуліну сечі використовують в якості маркера ураження проксимальних канальців нирок; цей тест може бути корисним при диференціальній діагностиці інфекції верхніх та нижніх відділів сечового тракту.

Синтез бета-2 мікроглобуліну зростає при багатьох станах, пов’язаних із підвищеним клітинним обігом та зростанням активності імунної системи – запалення всіх типів, аутоімунні розлади, антигенна відповідь, відторгнення трансплантата, В-клітинна лімфома, множинна мієлома, вірусні інфекції, у тому числі ВІЛ-інфекція, цитомегаловірусна інфекція. Ступінь підвищення концентрації бета-2 мікроглобуліну при злоякісних захворюваннях пов’язана із пухлинною масою, активністю процесу та прогнозом, тому бета-2 мікроглобулін сироватки використовують в якості прогностичного пухлинного маркера в онкогематології.

Всі ці та інші обстеження Ви можете пройти на базі наших лікувально-діагностичних центрів ТзОВ «Румед-Т». Адже лише у нас всі аналізи виконуються на місці за 1 день, що гарантує високу якість обстеження! Наше високоточне УЗД обладнання допоможе доповнити загальну діагностику. А наші лікарі зможуть встановити діагноз та приступити до процесу лікування.

Пам'ятаймо, що рання діагностика дозволить Вам вчасно виявити захворювання та , при комплексному підходу до лікування, пришвидшить процес одужання та подолання даної проблеми!

1. Лікувально-діагностичний центр «Румед-Т» (центральна лабораторія):

  • м. Тернопіль бул. Дмитра Вишневецького буд. 1, приміщення 53
  • Тел.: (0352) 40-11-17
  • Тел. моб.: (098) 055-43-68
  • Тел. моб.: (095) 830-29-84

2. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:

  • м.Тернопіль, вул.Шашкевича,3 (двір "Старої піцерії")
  • Тел. моб.: (097) 060-49-22

3. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:

  • м.Тернопіль, вул.Р.Купчинського, №14 (міська поліклініка №2)
  • Тел. моб.: (068) 842-76-00
220.00 грн.