Код: 395

Гомоцистеїн

Лабораторне дослідження рівня гомоцистеїну може бути призначене широким колом фахівців: кардіологом, неврологом, генетиком, педіатром і ін.

Показами до призначення є:

 • підозра на дефіцит вітамінів В6, В12 і фолієвої кислоти;
 • ознаки гомоцистеінурії у дитини (зміщення очних лінз, висока і худе статура, аномалії скелета, остеопороз, серцево-судинні захворювання);
 • обстеження пацієнтів з групи високого ризику розвитку інсульту або інфаркту;
 • скринінгове обстеження пацієнтів з сімейною схильністю до кардіологічних патологій.

Гомоцистеїн є сірковмісною амінокислотою, що утворюється в результаті метаболізму метіоніну і цистеїну. Метіонін - одна з 11 незамінних кислот, які організм не здатний синтезувати самостійно, а отримує тільки з їжею. Цистеїн - амінокислота, важлива в процесі формування шкірних тканин, також має значення в процесах детоксикації організму і травленні. Цистеїн є одним з найсильніших антиоксидантів.

Утворений в результаті обміну цистеїну і метіоніну гомоцистеїн, зазвичай виявляється в незначних концентраціях, трансформуючись в продукти обміну за участю вітамінів В6, В12 і фолієвої кислоти. Їх дефіцит в організмі може бути однією з причин підвищеного рівня гомоцистеїну.

Також підвищений рівень гомоцистеїну спостерігається при рідкісному спадковому захворюванні гомоцистеінурії, за якої організм не здатний розщеплювати метіонін і гомоцистеїн. Поступово накопичуючись в організмі, вони ведуть до розвитку тромбозів, атеросклерозу, затримок в розумовому розвитку, епілепсії та ін.

Високі концентрації гомоцистеїну в клітинах ведуть до пошкодження кровоносних судин (атеросклерозу) і формування кров'яних згустків (підвищується ризик тромбозів).

У Лабораторії "Румед-Т" ви можете дослідити рівень Гомоцистеїну.

Пам'ятаймо, що рання діагностика дозволить Вам вчасно виявити захворювання та , при комплексному підходу до лікування, пришвидшить процес одужання та подолання даної проблеми!

Всі ці та інші обстеження Ви можете пройти на базі наших лікувально-діагностичних центрів ТзОВ «Румед-Т». Адже лише у нас всі аналізи виконуються на місці за 1 день, що гарантує високу якість обстеження! Наше високоточне УЗД обладнання допоможе доповнити загальну діагностику. А наші лікарі зможуть встановити діагноз та приступити до процесу лікування.

Пам'ятаймо, що рання діагностика дозволить Вам вчасно виявити захворювання та , при комплексному підходу до лікування, пришвидшить процес одужання та подолання даної проблеми!

1. Лікувально-діагностичний центр «Румед-Т» (центральна лабораторія):

 • м. Тернопіль бул. Дмитра Вишневецького буд. 1, приміщення 53
 • Тел.: (0352) 40-11-17
 • Тел. моб.: (098) 055-43-68
 • Тел. моб.: (095) 830-29-84

2. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:

 • м.Тернопіль, вул.Шашкевича,3 (двір "Старої піцерії")
 • Тел. моб.: (097) 060-49-22

3. Лікувально-діагностичний центр ТзОВ «Румед-Т»:

 • м.Тернопіль, вул.Р.Купчинського, №14 (міська поліклініка №2)
 • Тел. моб.: (068) 842-76-00
500.00 грн.